391 views

Yerli Kanser İlacı Çalışmaları Umut Vadediyor

1-7 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle düzenlenen Ulusal Kanser Haftası’nda, konuyla ilgili farkındalığı arttırılması ve en güncel gelişmelerin değerlendirilmesi amaçlanıyor. İSÜMKAM’da (İstinye Üniversitesi Moleküler Kanser Araştırma Merkezi) gerçekleştirilen yerli ve.

Bebeklerin dişlerine zarar veriyor

Bebeğinizin dişleri üzerindeki kahverengi lekelerin aslında diş çürüğü olduğunu söyleyen Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dr. Rukiye Parlak şu önerilerde bulundu:

“Bebeklik döneminde yaşanan çürümenin sonucunda diş kırılmaları oluşur. Erken dönemde çürük problemi.

Ağızdaki dolgu sayısına dikkat !

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre dolgular, civa, gümüş ve kalay içeren metal bir karışımdan yapılıyor. İngiltere’de beş yaş altı olan bir milyondan fazla çocukta zaten iki tane dolgu bulunuyor. İngiliz yetişkinlerde ise ortalama yedi.

Kansersiz bir hayat için…

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 90 binden fazla kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre, yetişkinliğe adım attığı yaşlardan itibaren sofrasında yüksek lif içeren gıdalar ile sebze ve meyveye yer veren kadınların meme kanserine yakalanma.

Evlilik öncesi bu testi mutlaka yaptırın!

Talasemi hastalığı, kanda dokular için gerekli olan oksijeni taşıyan hemoglobin molekülüne ait globin zincirlerinin, kuşaktan kuşağa aktarılan genetik bir bozukluk sonucu hasarlı olması nedeniyle ortaya çıkıyor.

Hastalığın en ağır şekli olan beta talasemi.

TAGS:

Zorluklarla başa çıkmada “8 Önemli Adım”

Stresle tükenmeden, zorluklarla başa çıkmada “8 Önemli Adım”.

Assessment Systems, zorluklarla daha rahat bir şekilde başa çıkabilmek isteyen herkesin mutlaka geliştirmesi gereken 8 pratiği de açıklıyor.

1- Önce potansiyelinize inanın!

Öncelikle neleri yapamayacağınızı düşünüyorsunuz? Ya.

Bebek denize ne zaman girebilir?

Bebeği olan aileler yaz mevsimi yaklaştıkça meraklanmaya başlarlar…

Bu konuda en önemlisi bebeğinizi sokacağınız denizin bakteriolojik raporunu görmektir. Sağlık Bakanlığı Gıda Maddeleri ve Numune Alma Rehberi’ne göre 1000 cc su içerisinde 0 ile 1000.

Aspirin kanseri önlüyor mu?

Düzenli aspirin kullanımında kanser hastalarının ölüm oranının yüzde 15 ile 25 değerinde azaldığı gözlemlendi.

Norveç’te yapılan araştırmaya göre; aspirin kanser hastalarının ölüm oranını yüzde 15-25 oranında azaltıyor. Aspirin yıllardır baş ağrısına ve kalp.